З 1 вересняц.р. на музично-педагогічному факультеті Тернопільського державного педуніверситету почнуть готувати артистів театру і кіно. Серед запрошених викладати є популярний співак і композитор, народний артист України Степан Гіга.

Як народному артисту України мені запропонували професорську посаду, — розповів Степан Гіга. — Я вестиму там майстер-клас. Подібні пропозиції мені зробили також в Івано-Франківську і в Києві — викладати на кафедрі естрадного мистецтва.

Та від більшості пропозицій музикантові довелося відмовитися. Як сам стверджує, він — артист, який працює на сцені. І не може не їздити на гастролі. Через це часу на викладацьку діяльність залишається обмаль.

Майстер-клас — це не щоденна робота, а, так би мовити, “шліфовка”, тому мені не доведеться “жертвувати” концертною та гастрольною діяльністю, — пояснив співак.

У ректора Тернопільського педуніверситету є наміри створити на музично-педагогічному факультеті кафедру естрадного мистецтва. І саме Степанові Гігі запропонували очолити цю кафедру. Але співак досить критично оцінює свої можливості: “Завкафедрою — це людина, яка постійно має бути на місці. Тому мені це не підходить»,- вважає він.

Ще одна проблема, через яку співак не погоджується на посаду завкафедри в педуніверситеті — відсутність житла у вуза. Адже у той час, хай і не дуже тривалий, коли Гіга вестиме майстер-клас, йому потрібно десь жити. А про готелі він і чути не хоче. Каже, що за своє творче життя нажився у них стільки, що на сотню осіб вистачило б.

Утім, у педагогічному університеті кажуть, що домовленість зі Степаном Гігою існує наразі усна. Отже, чи викладатиме співак тернопільським студентам, повідомили у ректораті вузу, остаточно вирішиться наприкінці серпня.