10 липня Верховна Рада України ухвалила зміни до закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», через які ряд партій виявились обмеженими у праві приймати участь у місцевих виборах. Голова ЛОО політичної партії «Фронт змін» Степан Кубів виклав своє бачення процесів, запущених цим законом:

- Бачите чемпіонат світу з футболу закінчився, а ми граєм з ліва на право, паси передаємо один одному. Соціологія, яка була озвучена вчора на ринку про рейтинговість партії, дає відповідь на багато чого. Навіть, якщо говорити про «Фронт змін», який абсолютно є сьогодні рейтинговою, перспективною і абсолютно буде партією, яка буде при владі. І ми несемо цю відповідальність, ми це зробимо не зважаючи на ті чи інші обмеження, які є. Що сталось взагалі з законом? Якщо говорити про закон, який дає право вибору, то такий закон дає право призначення. Це закон, який абсолютно проходиться по демократичних цінностях, закон, який дозволяє призначати виборчу владу правлячою партією на виборах, які будуть відбуватись.

Друга теза - це те, що на базі сумнівності, яка зараз виникає в тому, що міняються правила гри в літній період перед виборами. На сьогодні не можна прочитати весь закон із поправками, окрім закону першого читання. Навіть про багато параметрів, які проглядались в стінах парламенту, неможливо сьогодні дати оцінки.

Третя теза - це те, що саме сьогодні Партія регіонів, з точки зору згортання демократичних процесів, які все-таки були властиві для України сьогодні, поставила під загрозу не тільки саму демократію, але і розвиток та засади принципів радянського суспільства. Вона знищила соціальні ліфти, вона призупинила реформування. Декларація перед виборами була одна, а в результаті ми отримали вибух нульового ефекту і нульового бажання.

Але є і сателіти, які так само не розуміють, що вони давно вже захворіли зірковою хворобою партійною в Києві. І наприклад один з лідерів, пан Костенко, вчора говорив, що може це і добре, що там 365 днів. Хочу сказати панові Костенкові. У Львові є Степан Кубів, який відповідає і створював з початку політичну партію «Фронт змін», де на сьогоднішній день ми маємо реальних партійців, створені організації в районах, наша партія не є скелетом. Ми - це є покоління нове, виховане за 20 років незалежності, це покоління, яке хоче мати якісне життя і якісне майбутнє. Закон цей хоче породити скелетів у шафах. Це буде політичний бізнес. Тобто партія, яка вже існує 10 років і немає партійців каже, що ми можемо висувати одного другого третього, але також то місце буде відповідно фінансуватись. І ще якби воно фінансувалось офіційно, а це ж буде повна корупція…

Ми будемо звертатися до міжнародних демократичних сил за межами. Ми будемо формувати не тільки думку тут в Україні, а і спільноти європейської.