Сьогодні на прес-конференції екс-заступник голови Львівської ОДА Олександр Ганущин заявив, що склав повноваження начальника штабу кандидата у Президенти України Арсенія Яценюка і звинуватив останнього у бажанні зробити Україну залежною від Росії. Прокоментувати це Вголос попросив керівника Львівської обласної організації  ГО «Фронт Змін» Степана Кубіва.

Пане Степане, чому на Вашу думку, Олександр Ганущин покинув «Фронт змін» і відмовився керувати штабом Арсенія Яценюка?

По-перше, Олександр Ганущин не був членом громадської організації «Фронт змін». По-друге, під час побудови будь якої громадської організації, політичної партії внутріпартійна дискусія – це основне, що повинно відбуватися при побудові здорової громадської і політичної організації в перспективі, а не закритого акціонерного товариства. По-третє, коли ми говоримо сьогодні про виборчу кампанію Арсенія Петровича Яценюка, яка почалася недавно, то 30 жовтня керівником обласного виборчого штабу у Львівській області призначений Олег Семенович Мандюк. Олександр Ганущин був технічною людиною, технічним керівником технічного штабу до початку вибору кандидатом у президенти Арсенія Яценюка, що абсолютно не є ототожнене з керівником виборчого штабу кандидата в президенти Арсенія Яценюка. Він виконував технічний проект.

Як ви ставитеся до заяв Олександра Ганущина про те, що програма Арсенія Яценюка була змінена і, за його словами, у ній містяться речі, які суперечать інтересам України і посилюють залежність України і Росії?

Програма кандидата у президенти Арсенія Яценюка була опублікована ще два тижні тому. Ця програма мала дискусійний характер, що характерно для нормальної, демократичної, громадської, політичної організації, як у Львівщині, так і в інших регіонах. Вона абсолютно несуперечлива інтересам українського народу. Це мабуть лише думка або певна видумка Ганущина. Чому він зробив таку заяву після призначення керівника виборчого штабу, а не два тижні тому, то це треба спитати у пана Ганущина.       

Він пояснював це тим, що донедавна хворів на грип. Крім того, за його словами, дискусія щодо програми, яка відбувалася у Києві, швидше нагадувала обговорення сьогоднішньої економічної ситуації в Україні.

Це напевно не об’єктивний, а суб’єктивний фактор пана Ганущина. Об’єктивні фактори говорять про те, що дискусія щодо програмних, партійних документів, які будуть створені на базі громадської організації «Фронту змін», це нормальний процес, коли проходить всередині громадської, партійної організації дискусія. Ми формуємо не закрите акціонерне товариство всеукраїнського масштабу, а ми формуємо нову політичну, громадську організацію, яка стане базовою для нової політичної партії. Це позитивно. А нічого антинародного у цій програмі я не бачу.

Чому, на Вашу думку, Олександр Ганущин перестав бути прихильником Арсенія Яценюка?

По-перше, він міг бути прихильником як громадянин, але він ніколи не був членом громадської організації. Якщо людина, якій було запропоновано три-чотири рази стати членом громадської організації. Якщо ти прихильник, то маєш можливість стати членом ГО, я вже не говорю про партію, а людина не стає. Звідси випливає важливе поняття - як політична заказуха на дивіденди чи січневі, чи травневі.

Я говорю аргументами і діями. На основі дій людини я роблю припущення про замовлення, яке він виконав саме сьогодні, а не два тижні тому. А чому не в п’ятницю? Тут багато запитань до самого Ганущина і до сутності його, як до молодого політика. Чи він є розумний політик – це одне питання. А мудрість політика і далекоглядність це різні позиції.

Якщо б Арсеній Петрович, а все-таки це може бути, буде перший або другий в Україні, то таких заяв пана Ганущин, напевно, не було б. Йде питання, що людина хоче в житті побудувати. Побудувати нову політичну силу, участь в політичній силі, взяти на перше місце людські цінності, демократичне суспільстві, людину, родину. А коли виходити з особистих кар’єрних інтересів або виконувати ту чи іншу політичну  заказуху, то це, напевно, справа кожної людини, морального світу людини і оцінки дій тої людини за минулий період, як політика.

Пан Ганущин відмовлявся від членства у «Фронті змін»?

Він не відмовлявся. Він казав: «Так, так, так, я зроблю це». Видно, що людина виносила інші думки. Моє припущення – це політична заказуха. Я також припускаю, що якісь певні зобов’язання напевно взяті ним потрібно публічно відпрацьовувати.

Окрім Ганущина, в кожному районі, в кожному місті є багато людей, які пройшли певний етап і не згідні з тою чи іншою позицією в політичній силі. Вони пишуть заяву, якщо є членами організації, і йдуть в іншу організацію або нікуди не йдуть. А людина, яка не була членом організації, дозволяє робити собі публічні заяви. Як це виглядає?

Чи можна було передбачити такий крок?

Такий крок, думаю, можна було передбачити. Такої позиції Ганущина не було місяць тому, такої позиції не було навіть через тиждень після публікації програми Арсенія Яценюка.  Час покаже з чим це пов’язано.