Депутатка Верховної Ради Олександра Устінова повідомила, що міністр Степанов зірвав перемовини про закупівлю вакцини, виробника Serum Institute of India, ефективність якої становить 90 %, щоб придбати китайську вакцину від Sinovac Biotech.

Про це Устінова написала у соцмережі, опублікувавши відповідь на депутатський запит.

Україна могла купити вакцину по 3 долари

За словами депутатки, вакцина від Serum Institute of India має 90% ефективності та коштувала б для України 3 долари. Натомість очільник МОЗ Максим Степанов зірвав перемовини про закуплю медичного препарату та заявив, що Україна купить вакцину від Sinovac Biotech, вартість якої 17,85 доларів та за дослідженнями, проведеними у Бразилії, її ефективність становить лише 50%.

Устінова наголосила, що Україна закуповуватиме китайську вакцину не напряму, а через фірму-посередника, що і вплинуло на її високу вартість.

Корупція при закупівлі вакцини. Фото: Олександра Устінова

Корупція при закупівлі вакцини. Фото: Олександра Устінова

Що загрожує Україні, якщо не буде вакцинації?

За даними депутатки, через дії Максима Степанова, українці не зможуть вакцинуватися, тоді як весь цивілізований світ це зробить. А тому українцям загрожує:

  • Ізоляція у своїй країні. Невакциновані через світові обмеження не зможуть виїхати закордон ні на роботу, ні на відпочинок.
  • Відсутність інвестицій.
  • Українців екстрено почнуть вакцинувати сумнівною російською розробкою “Супутнік”.

Читайте більше новин Вголосу: