Як інформує прес-служба Кабміну, глава уряду побував на лінії державного кордону поблизу Міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Гоптівка». На цій ділянці виконано першочерговий комплекс робіт в рамках проекту «Стіна».

Арсеній Яценюк за кермом «Кугуара» разом із т. в. о. Голови Державної прикордонної служби України Віктором Назаренком проїхав вздовж лінії державного кордону до прикордонної вишки спостережного поста, поспілкувався із прикордонниками та піднявся на вишку.

Він також ознайомився з технікою, яка надана Україні в рамках технічної допомоги з облаштування українсько-російського державного кордону.

В інтерв’ю журналістам Арсеній Яценюк зазначив, що понад 20 років незалежності Україна фактично не мала кордону з Російською Федерацією: «Уряд розпочав проект «Стіна», можна називати його «Європейський вал» - це облаштування східного кордону Європейського Союзу».

За словами Яценюка, мета проекту – зупинка нелегальної міграції, зупинка диверсійних груп, контрабанди, переміщення зброї та радіоактивних матеріалів: «І основне - якщо немає кордону, то безвізового режиму з Європейським Союзом нам ніхто не дасть. Якщо немає кордону, то питання про членство України в Північноатлантичному альянсі так само не можна вирішити».

Він підкреслив, що це - перша лінія оборони: «Таке облаштування державного кордону передбачає формування першої лінії оборони. Воно також виконує військову функцію. Для того, щоби стримувати агресію супротивника. Звичайно, після першої лінії оборони повинні бути регулярні війська і армія».