Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Tengrinews.kz.

Передбачається, що нова назва буде відображати ім'я першого президента Нурсултана Назарбаєва. «Пропонуємо відзначити в Конституції країни видатний внесок в будівництво нашої держави першого президента – лідера нації Нурсултана Назарбаєва, відобразити ім'я лідера нації в найменуванні столиці та інших важливих об'єктів країни», – йдеться в заяві уряду.

Депутати також уточнили, що перейменувати місто можна в «Нурсултан» або в «Назарбаєв». При цьому, міністр інформації і комунікацій Даурен Абаєв підкреслив, що перейменування жодним чином не стане визнанням культу особи.

Нагадаємо, в Казахстані випустять купюру з портретом президента Назарбаєва. Нова «президентська» купюра буде випущена в обіг 1 грудня обмеженим тиражем в 100 тис. екземплярів. Голова Нацбанку Республіки Казахстан Данияр Акішев розповів на презентації, присвяченій Дню національної валюти Казахстану, що розміщення портретів на банкнотах – «яскрава, звична і зрозуміла форма вираження ідей державності». Він зазначив, що Нельсон Мандела, Мустафа Кемаль Ататюрк, Уїнстон Черчілль, Лі Куан Ю зображені на купюрах своїх країн, і висловив упевненість в тому, що «банкнота із зображенням Нурсултана Назарбаєва по праву займе своє місце в ряду».