З кінця листопада Веллінгтон протягом трьох тижнів буде носити ім'я «The Middle of Middle-Earth» («Середина Середзем'я»).

За словами мера Веллінгтона Селії Уейд-Браун (Celia Wade-Brown), протягом усього цього часу поштові служби і місцеві ЗМІ будуть використовувати тільки нову назву міста.

Мер також додала, що на прем'єру фільму влада Веллінгтона витратить близько 900 тисяч доларів. У місті також пройде фестиваль, присвячений світу Толкієна.

Прем'єра першої частини «Хоббіта», «Хоббіт: Неочікувана подорож, пройде в Веллінгтоні 28 листопада. Прем'єра другого фільму, який називатиметься «Спустошення Смога», намічена на грудень 2013 року. Остання частина трилогії, «Хоббіт: Туди і назад», вийде в липні 2014 року.

Зйомки «Хоббіта» проходили в Новій Зеландії з березня 2011 року по липень 2012 року. Спочатку режисер Пітер Джексон планував зняти фільм у двох частинах, однак після закінчення зйомок першої частини Джексон вирішив зробити трилогію.

Більбо, головного героя «Хоббіта», грає Мартін Фріман. Також у фільмі знімаються Іен Маккеллен, Кейт Бланшетт, Орландо Блум, Х'юго Уівінг, Елайджа Вуд, Крістофер Лі, Стівен Фрай і інші. Багато хто з цих акторів знімалися в попередній трилогії Джексона «Володар кілець».

Джерело: Лента