Тренд на зміцнення гривні, який спостерігається останнім часом, Національний банк України пояснює стабільними надходженнями експортної виручки і приходом нерезидентів в ОВДП.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” із посиланням на прес-службу регулятора.

Нацбанк пояснює нетипову для цього періоду року підвищену пропозицію дозріванням українського валютного ринку, через що валютним спекулянтам стало важче розхитувати настрої.

“Сезонність курсових коливань, як явище в Україні, поступово зникає: населення і бізнес звикли до гнучкого курсоутворення, і не панікують через помірні коливання нацвалюти”, – повідомили у прес-службі центробанку.

Стосовно ж перевищення пропозиції валюти над попитом, що спостерігається наразі, у НБУ повідомили, що воно зумовлено стабільними експортними надходженнями, і активізацією іноземних інвесторів, які досить активно інвестують в українські державні цінні папери.

“Інвесторів не відлякують вибори, з початку року вкладення нерезидентів в ОВДП збільшилися на більш ніж 6 млрд гривень”, – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, гривня продовжує зміцнюватись. Така тенденція спостерігається з початком виборчої кампанії, окрім періоду новорічних свят.

Так, курс гривні на міжбанку у вівторок, 5 лютого, зріс до 27,12 гривніза долар з 27,36 гривні за долар у попередній робочий день.