Про це інформує прес-служба БФ "Добре серце".

Відкриття та освячення меморіальної таблиці приурочили 100-річчю від дня народження Володимири Бандери. Ця подія у Стрию зібрала представників націоналістичних сил Трускавця, Дрогобича, Львова, родину провідника ОУН, зокрема приїхав з Калуша син Володимири – Микола. «Я був наймолодшою, шостою, дитиною в родині. Мама залишила мене (її забрали у заслання) коли мені виповнилося 7 місяців і дуже за це переживала та страждала. Трагічною була доля у трьох сестер Бандери: Марти, Оксани, Володимири. Я дуже вдячний стрийській патріотичній громаді за те, що ви не забуваєте рід Бандери у якого тісні зв’язки зі Стрийщиною. Моя мама навчалася у Стрийській гімназії, проживала в своїх дідуся Михайла і бабусі Розалії на стрийських Ланах, у Стрию разом з сестрою Оксаною після заслання прожила останні роки свого життя й заповіла на відміну від Оксани, поховати її також у Стрию. Цей знак буде не тільки для нас дітей і внуків, а й для усієї громади. Низький вам уклін. І щоб ми до чекали того часу, коли Україна справді буде українською», - сказав Микола Давидюк-Бандера.

Медсестра Анна Рудник, яка опікувалася сестрами Бандери з дня їхнього приїзду до Стрия знає достеменно історію роду Бандери з розповідей Оксани та Володимири. Схвильована жіночка поділилася своїми спогадами про сестер і зазначила: «Хай знають наші вороги – рід Бандери продовжується. Народився його правнук Богдан-Андрій, якому в грудні минулого року виповнилося 2 рочки».

«Складним і тернистим був шлях сестер Степана Бандери. Багато довелося їм перетерпіти за життя. Та не дивлячись на постійне переслідування радянської влади вони не зламалися і гідно несли прізвище свого брата, який став прапором української нації. Дуже добре, що стрияни, зокрема влада міста всебічно сприяла їхньому переїзду до Стрия. І сьогоднішня подія має стати гідною відповіддю тим, нелюдам, які нищать пам’ятники героїв України. Ми пам’ятаємо свою історію і не дамо плюндрувати наші героїчні сторінки », - переконаний народний депутат України Олег Канівець.