Як повідомили «Вголосу» у прес-службі організації, ініціатива виникла через численні звернення громадян до Самооборони із заявами про факти корупції у виші.

Так, 27 та 28 березня цього року опитали 1061 студента, серед  яких – 24,5% навчається на платній основі, решта ж – на державній.

Найбільш згадуваними проявами корупції у виші були: вимагання купити книгу викладача, навчальні матеріали (групі чи студенту) – 26,7% та отримання викладачами вiд студентiв грошей за оцінку –  21,2%.

Трохи більше половини опитаних нічого не чули про випадки корупції у своєму ВНЗ (51%). 33% чули про корупцію в ЛНТУ від друзів і 13,6% безпосередньо стикалися із корупцією в університеті.

Також студентам запропонували зазначити прізвища викладачів або кафедри чи деканати, серед яких, на їхню думку, найбільш поширене хабарництво.

Серед найбільш згадуваних прізвищ: Войтович С.Я., Толстушко, Євтодюк А.В., Фесюк, Божидарнік Т., Морохова. Серед кафедр: ТММ (Кафедра теорії машин і механізмів), КНІТ (Факультет комп’ютерних наук і інформаційних технологій), Кафедра іноземних мов, Кафедра вищої математики. Найчастіше студенти зазначали відповідь «Усі».

Проте 21,7% заявили, що їм такі особи невідомі і таких нема. Дуже великий відсоток (65,7%) залишили запитання без відповіді, і ще 1,6% написали, що відмовляються відповідати.

Отримані результати передадуть до Міністерства освіти і науки України. Також Волинська Самооборона Майдану не зупиниться лише на одному вищому навчальному закладі області. Тож, варто очікувати, що подібне опитування буде проведене уже найближчим часом в наступному виші – Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.