Про це йдеться у листі Міністерства освіти від 31.10.2017 № 1/9-577, передає 112 Україна

Таким чином повідомляють про "недопустимість встановлення часових обмежень доступу до гуртожитків здобувачів освіти - мешканців гуртожитків". Лист адресовано керівникам закладів вищої освіти.

"Додатково до зазначеного, інформуємо про неможливість безпідставного виселення, залучення до примусових робіт в т.ч. чергувань здобувачів вищої освіти - мешканців гуртожитків та недопустимість безпідставного проникнення до житла (кімнати в гуртожитку)", - йдеться у документі.

Також опублікували лист громадської організації "Українська асоціація студентів", у якому зазначається, що "мешканці гуртожитку мають безумовне право на доступ до нього (вхід та вихід із гуртожитку) у будь-який час доби незалежно від причин запізнення чи будь-яких інших обставин".

Зазначається, що власник гуртожитку справді повинен мати дублікат ключів від кімнат, проте не має права безпідставно заходити до мешканців, якщо це не пов'язано із порятунком життя людей, збереженням майна чи з безпосереднім переслідуванням підозрюваних у порушенні закону.

Щодо практики залучення мешканців до різного роду обов'язкових робіт - зокрема, чергування, робіт із благоустрою тощо - стверджується, що це протирічить нормі Конституції про те, що кожен має право на працю, на яку він вільно погоджується, а використання примусової праці забороняється. Так, мешканці гуртожитку можуть виконувати роботи тільки за умови їх працевлаштування із зарплатнею не нижче, ніж встановлено законодавством.