Юристи „Чистої України” 11 серпня подали дві скарги до Генеральної прокуратури України з приводу порушень чинного закодонодавства в ході затримання активістів організації та журналістів, які слідкували за перебігом подій 6 серпня, пов’язаних зі спробою сумських студентів здійснити піший похід до Києва, ― повідомила прес-служба ГО „Чиста Україна”.
Одна зі скарг була підписана п’ятьома активістами „Чистої України”, друга – журналістом „Львівської газети” Романом Романком.
Генеральна прокуратура прийняла скарги до розгляду і, відповідно до чинного законодавства, повинна відповісти через 10 днів. У разі ж, якщо обставини, описані в скарзі, потребують розслідування, відповіді прокуратури доведеться чекати максимум 45 днів.
Юристи „Чистої України” найближчим часом подадуть скарги також на неправомірні дії працівників міліції у Міністерство Внутрішніх справ.
В апеляційному порядку юристи також добиватимуться скасування неправомірного рішення Роменського міськрайонного суду від 7 серпня про накладення на активістів „Чистої України” адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 1 добу.
10 серпня заяву у Генеральну прокуратуру вже подала група львівських студентів, які були затримані 6 серпня на кордоні сумської та Полтавської областей.
Кілька місяців сумські студенти виступали проти об`єднання різнопрофільних університетів міста в єдиний Сумський національний університет. А 1 серпня працівники правоохоронних органів розгромили наметовий студентський табір у м. Сумах.