Кабінет Міністрів опублікував постанову з планом відділення від «Нафтогазу» незалежного “Оператора української газотранспортної системи”. Про це повідомляється на офіційному сайті Уряду.

Уряд визначив модель відділення ГТС від «Нафтогазу» як таку, яка перебуває в держвласності і не підлягає приватизації. При цьому товариство з обмеженою відповідальністю “Оператор газотранспортної системи України” зможе подати в НКРЕКУ запит на сертифікацію оператора газотранспортної системи.

Кабмін також затвердив план заходів щодо виконання вимог про незалежність “Оператора газотранспортної системи”. Серед заходів – внесення законопроєкту про зміни в законодавство про газотранспортну систему до 10 жовтня і збільшення статутного капіталу “Оператора ДМСУ”.

Збільшення статутного капіталу планують домогтися шляхом відчуження “Укртрансгазом” власних необігових і обігових матеріальних активів, які використовуються в процесі здійснення діяльності з транспортування газу. Дедлайн – 1 грудня.

Крім того, Кабмін проведе інвентаризацію майна, використовуваного під час транспортування газу до 10 жовтня, і оцінить частку в статутному капіталі “Оператора газотранспортної системи України” до 1 грудня.

Також Уряд розгляне до 1 листопада проєкт договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі “Оператор ДМСУ” в розмірі 100% статутного капіталу між “Укртрансгазом” і “Магістральними газопроводами України” на умовах розстрочки на 15 років.

Права перейдуть оператору з 1 січня 2020 року. Уряд до нового року забезпечить повну передачу майна “Оператору ДМСУ”.