З метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів, а також виконання заходів Регіональної програми розвитку заповідної справи у Львівській області на 2009 – 2020 роки, на території 2-ох адміністративних районів Львівської області – Миколаївського та Пустомитівського створюється регіональний ландшафтний парк „Стільське Горбогір”я”. Проект створення регіонального ландшафтного парку розробляється науковцями Львівського національного університету ім. Івана Франка та Інституту екології Карпат НАН України на замовлення Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області. Орієнтовна площа парку - 10-12 тис. га.

В основі проектованого ландшафтного парку „Стільське Горбогір”я” є існуючий об’єкт природно-заповідного фонду - комплексна пам’ятка природи „Стільська”, яка створена у 1999 році з метою збереження і охорони одного з найбільших у Центрально-Східній Європі городища ІХ-XІІ ст., розташованого в буковому насадженні природного походження на межі його східного ареалу.

Дослідники стверджують, що історичний комплекс біля села Стільсько за своїми масштабами не поступається причорноморській Ольвії. Тому назріла потреба значно розширити територію заповідного об’єкта, надавши йому статус регіонального ландшафтного парку, який у перспективі може стати одним з найпривабливіших осередків історичного туризму.

На сьогоднішній день на території Львівської області функціонує 328 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 148,0 тис. га, що складає 6,7 % від площі території області.