Група депутатів Львівської обласної ради оголосила про початок створення в облраді фракції Юлії Тимошенко.
Про це оголосили сьогодні на прес-конференції члени ініціативної групи зі створення нової фракції, члени ВО „Батьківщина” Олег Канівець, Роман Гайдучок та Іван Куп’як.
За словами Олега Канівця, поки що остаточно не погоджена назва фракції. Доки це питання не буде врегульовано буде використовуватися робоча назва фракції „Батьківщина”.
До ініціативної групи зі створення нової фракції також увійшли Михайло Барбара та Остап Федоришин.
Олег Канівець пояснив, що ідея створення фракції в підтримку Юлії Тимошенко виникла вже давно, але створення партії „Народний Союз Наша Україна”, яке відбулося 5 березня прискорило цей процес. За його словами, багато людей, які стали членами партії „Народний Союз Наша Україна” ніякого відношення не мали перемоги Віктора Ющенка та коаліції „Сила народу”. „Ми цілком підтримуємо намагання президента Віктора Ющенка консолідувати суспільство та партії, які підтримували його на виборах, але дивує поспішність організаторів нової партії в її утворенні зверху до низу, експлуатуючи при цьому ім’я Президента України”, ― сказав він.
На думку ініціаторів створення нової фракції в облраді, пропрезидентська партія повинна була утворюватися не зверху, а знизу, по відповідній ідеології, без застосування адмінресурсу.
Однак не зважаючи на таку заяву, депутати-ініціатори нової фракції готові співпрацювати із новоствореною партією на Львівщині. У своїх виступах вони наголосили, що фракція „Батьківщина” створюється не проти когось, а в підтримку нової влади. За словами депутатів, робота фракції буде спрямована на конструктивну критику обласної влади та політичну підтримку Юлії Тимошенко.
Олег Канівець також поінформував, що усну згоду вступити у фракцію Юлії Тимошенко дали ще 7 депутатів облради.
Про створення нової фракції має бути оголошено на найближчій сесії облради, яка повинна відбутися в кінці березня.