Про це повідомила заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Ганна Башта під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Ганна Башта розповіла, що на Львівщині діє 671 сміттєзвалище, з яких 500 є несанкціонованими і стихійними. Територія під смітниками займає орієнтовно 600 га.

«Через те, що переважна більшість сміттєзвалищ на Львівщині є несанкціонованими, вони негативно впливають на довкілля та здоров’я людей. Особливо турбує ситуація із забрудненням відходами поверхневих та ґрунтових вод, підземних вод та атмосферного повітря. Крім того, у нас є ще проблема забруднення та засмічення прилеглих до автодоріг лісів, парків і скверів», – розповіла Ганна Башта.

Вона додала, що у законодавстві відсутній термін сміттєзвалище. Місця, де зберігають сміття, у Законах називаються полігонами твердих побутових відходів. Водночас, за словами Ганни Башти, жодне сміттєзвалище Львівської області не можна назвати полігоном ТВП, бо у них немає необхідних дозволів та не виконуються певні зобов’язання. Йдеться про дозвільні документи, проект полігону, відсутність негативного впливу на довкілля. До прикладу, на санкціонованому полігоні ТВП обов’язково має бути встановлена сміттєсортувальна лінія, а вся ділянка під сміттєзвалищем має бути застелена спеціальною водонепроникною плівкою.

Крім того, Ганна Башта розповіла, що кожного року із обласного природоохоронного фонду фінансуються заходи з ліквідації негативного впливу на довкілля сміттєзвалищ. Фінансування цих заходів становить близько 2 млн грн, однак ці кошти не завжди встигають освоїти.