До версій про глобальне потепління і озонові дірки останнім часом додалася ще одна – магнітні полюси планети міняються місцями. На думку науковців, востаннє таке сталося з нашою планетою 800 тисяч років тому, повідомляє ТСН.

Наша планета і два її магнітні полюси – північний та південний – не завжди збігалися з географічними. На них зорієнтовані всі компаси, але вони рухаються.

Через це слід непокоїтися. Як швидко це може відбутися – за кілька тисяч років чи вже за нашого з вами життя – не знає ніхто. Зрозуміло, що такий зсув ударить по нашій технологічній цивілізації. Зокрема, обірветься зв'язок, може зупинитися вся промисловість.

Добірка природних катаклізмів не дивує. Синоптики розповідають – спланувати погоду можна лише на три дні. За більш глобальними прогнозами варто йти до екологів, які цього тижня приголомшили. Спочатку статистикою – минулий рік вони визнали найспекотнішим в історії, а настільки брудним повітрям людство ще не дихало. Можливо, й справді пояснення є лише у геофізиків, і ми на порозі зміни магнітних полюсів. 

Європейські науковці здивували тим, що глобальне потепління може бути набагато масштабнішим, аніж вважалося раніше. Помилку у 15 градусів виявили у розрахунках температури світового океану. Це означає – людський кип'ятильник підігріває водойми набагато сильніше, ніж думали раніше.  Науковці твердять – повені та посухи, урагани та тайфуни є наслідком людської діяльності. Людство огорнуло Землю ковдрою з водяної пари та викидів діоксиду вуглецю, а планета активно пручається. 

Над тим, як же зупинити цей все ще зворотній процес, думають найкращі вчені. Науковці з Едінбурга помітили, що під час великих вивержень вулканів температура падає. Тому вони запропонували побудувати гігантську трубу у стратосфері, яка мала б випускати вуглець у повітря та охолоджувати земну кулю. На все про все просять всього 250 мільйонів доларів.

Україна – за викидами парникових газів перебуває у першій 20-ці світу. Сніг, вітер і завчасна зима вже прийшли на Захід. На чорногірському хребті випало до 15-ти сантиметрів снігу, а температура в горах опустилась до мінус шести градусів. На Прикарпатті, Буковині та Львівщині повалено десятки дерев. У Чернівцях вирвало дорожні знаки та світлофори.

Над тим, як справді врятувати країну від стихії та зекономити мільярди доларів, серйозно думають у Сполучених Штатах. У дослідному інституті Маямі будують спеціальні центри з будинками і річками в середині, де влаштують штучні стихійні лиха і спробують вивчити їх з середини. Тамтешні вчені вважають –  час прокидатися політикам та інженерам! Першим – перелаштувати економіку та зменшити викиди. Другим – перебудовувати цілі міста, аби переживати удари стихії.

 

«Вголос»