Про це інформують «Наші гроші» з посиланням на ухвали суду від 25 квітня.

За даними слідства, у 2013 році Ігор Яукобович та його заступник підробили договір страхування зерна від вогневих ризиків та стихійних лих із ПрАТ «СК Гарант Престиж». Крім того, відомо, що держкорпорація мала заплатити 14,76 млн грн, але заплатила понад 177 млн грн, оскільки щомісяця робила платіж у розмірі вартості річного договору – по 14,76 млн грн.

На початку 2015 р. Якубовичу та його заступнику оголошено підозру. Водночас правоохоронні органи не змогли встановити місце перебування екс-голови правління ДПЗКУ, тому його оголосили в державний і міжнародний розшук.

26 січня 2015 р. Ігор Якубович відчужив дві свої квартири. Одну, на бульварі Лесі Українки, продано Василенко Наталії Володимирівній. Ще одну квартиру, розміщення якої невідоме, було подаровано батьку екс-голови ДПЗКУ – Валентину Якубовичу. Знайти цю квартиру в реєстрі не вдалося.

Зокрема, Якубовичу інкримінують злочин, за який як обов’язкове додаткове покарання передбачено конфіскацію майна. Відтак слідчий вважає, що підозрюваний здійснив відчуження майна для уникнення арешту й конфіскації.

Суд врахував те, що Якубович набув статусу підозрюваного 20.01.2015, коли ще був власником майна, і позов про арешт задовольнив. Інформацію про підозру і розшук Якубовича було поширено у ЗМІ тільки 27 січня, тобто наступного дня після переоформлення квартир.

Ще в березні 2015 р. було видано судовий наказ про стягнення з СК «Гарант Престиж» 162,32 млн грн зайво сплачених коштів. Однак про реальне повернення цих коштів ДПЗКУ нічого невідомо.

СК «Гарант престиж», яка страхувала майно ДПЗКУ, зареєстровано в Донецьку. Офіційно структура власності виглядає так: пакети акцій по 25% мають ТОВ «Реарпром» Дмитра Шведа, ТОВ ТК «Донрибкомбінат» Романа Філатова і ТОВ «Себекет», зареєстроване на Тетяну Соколову і кіпрську компанію «Целерон Менеджмент Лімітед», яку заснувала Natalia Demetriou. Ще 25% подрібнено між 7 фізособами і юрособами.

Раніше у ЗМІ були повідомлення про співпрацю «Гарант престижу» й оточення Януковичів.