Про це Громадському повідомив адвокат журналістки Владислав Грищенко.

Таким чином журналістка повинна бути в СІЗО ще 15 днів, з урахуванням вже проведеного там часу.
Захист оскаржуватиме це рішення.

«Ми вважаємо, що суддя незаконно залучила до справи довідку про те, що Ахметовій відмовлено в наданні статусу біженця. Це була не завірена нотаріально ксерокопія. Як ця довідка могла потрапити в прокуратуру? Прокуратура не сторона в її міграційній справі. Ми подаватимемо апеляцію», — заявив Грищенко.

Жанара Ахмет після рішення суду оголосила голодування.
Влада Казахстану інкримінує журналістці статтю 177 Кримінального кодексу — тобто, шахрайство. Захист наполягає на тому, що Жанара вже була на батьківщині засуджена за цією статтею і повторне покарання буде незаконним.

Тепер за процедурою протягом 18 днів влада Казахстану має надіслати запит про екстрадицію і українська сторона повинна буде ухвалити рішення.

Нагадаємо, журналістку Жанару Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, затримали у Києві 22 жовтня. Наразі журналістка перебуває в ізоляторі тимчасового тримання у Вишгороді.

Жанара Ахмет була змушена бігти в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.

У Києві Ахмет разом з 9-річним сином живуть менше року і просять політичного притулку.