Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Суд задовольнив клопотання Головної військової прокуратури ГПУ і дав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо Козіцина, який є громадянином Росії.

Відзначається, що він у квітні 2014 року на території РФ створив незаконне збройне формування «Всевелике військо Донське» із росіян та інших осіб і, очолюючи його, незаконно вторгся на територію України. До листопада 2014 року у Луганській області у складі терористичної організації «ЛНР» організовував і безпосередньо брав участь у нападах на учасників антитерористичної операції.

«Крім того, Козіцин організовував вчинення підлеглими йому терористами розбійних нападів на волонтерів, журналістів, священнослужителів та інших цивільних осіб з числа місцевих жителів з метою заволодіння їх майном, незаконне позбавлення волі та утримання в нелюдських умовах, побиття, знущання, катування та інше жорстоке поводження з полоненими, у тому числі вагітними жінками», - йдеться в повідомленні.

Найближчим часом обвинувальний акт щодо Козіцина направлять до суду, де буде ініційовано питання здійснення спеціального судового провадження.

«Вголос»