Тлумацький районний суд Івано-Франківської області призначив 25,5 тис грн. штрафу старшому оперуповноваженому Тисменицького відділу поліції за отримання хабара та допомогу у транспортуванні алкоголю.

Про це пише «Курс» з посиланням на вирок суду від 6 серпня, передають Наші гроші.

У грудні 2016 року офіцер поліції познайомився з чоловіком, який займався перевезенням алкогольних напоїв з Івано-Франківська у Тернопільську область. При цьому поліцейський заявив, що під час транспортування горілки можуть виникнути проблеми з правоохоронцями. І запропонував чоловіку супровід машини з горілкою з Тисменицького району до Тернопільської області.

Зацікавлений у безперешкодному транспортуванні горілки чоловік погодився на пропозицію поліцейського.

У лютому 2017 чоловіки обговорили деталі справи, домовившись про оплату у розрахунку 5 грн за пляшку.

15 березня 2017 р. товариш правоохоронця отримав від чоловіка 2000 грн. Наступного дня майор поліції зустрівся з перевізником і вони узгодили маршрут, яким перевозитимуть алкоголь.

19 травня 2017 р. чоловік зателефонував до поліцейського і сказав, що потрібно перевезти 200 ящиків горілки. Обговорити деталі вони зібралися у кафе «У Андрія» в селі Марківці. За перевезення 200 ящиків горілки перевізник мав заплатити майору 20 тис грн. 3 тис. він передав одразу у кафе, а решту – 23 травня, коли перевозили горілку. Цього разу поліцейський на своїй машині супроводжував бус з горілкою територією області.

У суді обвинувачений майор свою вину визнав. Розповів, що потоваришував з перевізником горілки у грудні 2016 року, коли той звернувся у поліцію із заявою про втрату грошей. Під час розмови чоловік начебто спитав майора, де можна купити недорогу шубу для дружини. Відтоді вони і товаришували.

В 2017 році чоловік приїжджав до нього. Говорив, що дружина задоволена покупкою і що він йому віддячить. За словами правоохоронця, під час однієї з розмов чоловік сказав, що буде платити йому 5 грн за пляшку горілки, яку перевозитиме із Загвіздя у Тернопільську область. Горілка нібито ліцензована, але документів на перевезення він не має.

Правоохоронець зазначив у суді, що жодного разу не вимагав грошові кошти. А чоловік сам до нього телефонував і повідомляв, що приїхав, та запрошував на каву.

Суду майор сказав, що розуміє, що вчинив неправильно, просить суворо його не карати, оскільки щиро розкаюється у вчиненому.

Судді Тлумацького райсуду, врахувавши добрі характеристики з сільради, колишнього місця роботи (Тисменицького відділу поліції), а також те, що обвинувачений брав участь в АТО і є учасником бойових дій, визнали майора поліції винним в отриманні хабара та призначили покарання: штраф – 25,5 тис грн з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки.

Як стало відомо Нашим грошам, суд штрафував колишнього старшого оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Тисменицького відділу поліції ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області, майора поліції Андрія Якиміва.