Після вироків очільникам руху за незалежність Каталонії тисячі жителів регіону вийшли на акції протесту. Біля аеропорту Барселони відбулися сутички демонстрантів з поліцією, десятки рейсів скасовані.

Обвинувальні вироки очільникам руху за незалежність Каталонії призвели до масових протестів у регіоні в понеділок, 14 жовтня. На вулиці вийшли тисячі протестувальників, повідомляє агенція AP, передає DW.

Зокрема, в аеропорту Барселони відбулися сутички між поліцією та демонстрантами, внаслідок чого є постраждалі. Як зазначається, десяткам людей на місці надавали допомогу після незначних ушкоджень.

За даним оператора барселонського міжнародного аеропорту "Барселона - Ель-Прат", через протести довелося скасувати 67 рейсів. Крім того, тимчасово заблоковане залізничне сполучення з аеропортом "Барселона - Ель-Прат". Повідомляється, що протестувальники на деяких коліях палили шини та дрова. Також вони заблокували кілька автострад.

14 жовтня дев'ятьох із 12-ти обвинувачених очільників каталонського руху за незалежність були засуджені Верховним судом Іспанії до позбавлення волі на строки від дев'яти до 13 років. Їх засуджено за організацію забороненого Мадридом референдуму за відокремлення Каталонії від Іспанії, який відбувся у жовтні 2017 року. Дев'ятьох каталонських лідерів звинуватили у заколоті та чотирьох з них - у розтраті державних коштів.

Екслідер Каталонії Карлес Пучдеомон назвав рішення суду "жахіттям". Він додав, що реакція на цей вирок має бути такою, "як ніколи до цього". Невдовзі щодо самого Пучдемона Верховний суд Іспанії видав новий міжнародний ордер на арешт.