У понеділок, 25 липня, слідчі Генпрокуратури отримали дозвіл суду на затримання Леоніда Черновецького з метою його участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, – пише на своїй сторінці у Фейсбук прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган.

Вона також зазначила, що дозвіл суду на затримання екс-мера Києва отримано у зв'язку з тим, що той ухиляється від слідства, а його місцеперебування невідоме.

У ГПУ також нагадали, що Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного будівництва об'єкту інженерної та транспортної інфраструктури (вертолітного майданчика) на Парковій дорозі в місті Києві.

Ще 14 липня колишньому Київському міському голові Черновецькому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України. Встановлено, що в результаті незаконних дій колишнього Київського міського голови Л. Черновецького, який діяв в інтересах невстановлених на даний час осіб з найближчого оточення колишнього президента України В. Януковича, що виразились у незаконному вилученні, зміні цільового призначення та передачі особливо цінних земель в оренду для будівництва так званого вертолітного майданчика на Парковій дорозі в місті Києві, заниженні орендної плати за землю, і як наслідок – знищення об'єкта археологічної спадщини, чим територіальній громади міста Києва заподіяно збитки на загальну суму понад 250 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, вживаються заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень. 

 

«Вголос»