Суд Печерського району Києва двічі відмовив депутатам Львівської облради Роману Гайдучку, Олегу Канівцю та Михайлові Барбарі у розгляді позовної заяви до Кабміну, в якій вимагалося признати такою, що порушує закони, постанову Кабміну щодо розподілу коштів з обласного бюджету. Про це „Контекст-медіа” повідомив депутат Львівської облради Роман Гайдучок.
„Півтора тижня назад отримали відмову у розгляді другого позову”, ― зазначив Роман Гайдучок.
Депутати Львівської облради вважають, що Кабмін порушив закон про місцеве самоврядування та закон про державний бюджет, адже розподіл обласних коштів не входить до функцій Кабміну, це ― виключно прерогатива сесії Львівської облради. ― зазначив Роман Гайдучок.
У першому випадку суддя Печерського суду відмову у розгляді справи мотивувала тим, що у позові чітко не вказано чиї саме права порушив Кабмін, прийнявши дану постанову і чи дійсно він порушив права депутатів Львівської облради.
Другий позов, з огляду на причину відмови судді прийняти справу до розгляду у першому випадку, депутати подали як мешканців Львівщини, члени територіальної громади, які делегували саме облраді, а не Кабміну право розподілу бюджету, і перед якими підзвітна саме рада. Суддя вдруге відмовила прийняти справу до розгляду, пославшись на ст. 248-1 Цивільно-процесуального кодексу, яка передбачає можливість відмови за наявності формальних порушень: якщо не сплачено держмито, не вказана адреса суду і адреса заявників тощо. Однак ці всі вимоги депутати виконали.
„Те, що суддя відмовила у розгляді справи, немає жодного відношення до статей, на які вона послалася”, ― вважає Роман Гай дучок.
Як повідомляло агентство, Кабінет міністрів України 10 серпня прийняв постанову „Про розподіл обсягів субвенцій, передбачених у державному бюджеті України на 2004 рік обласному бюджету Львівської області”. Даною постановою Кабмін затвердив розподіл обсягу субвенцій на соціально-економічний розвиток, введення в дію пускового комплексу онкологічного лікувально-діагностичного та кардіологічного центрів. Розмір державної субвенції для Львівської області на соціально-економічний розвиток становить 18,4 млн. грн. Також у держбюджеті 2004 року передбачено 10 млн. на завершення об’єктів онко- та кардіоцентрів.
Питання розподілу субвенцій з державного бюджету для соціально-економічного розвитку області на 2004 рік винесено на розгляд пленарного засідання сесії Львівської облради, однак так і не було розглянуто з огляду на те, що цього року не відбулося жодного засідання облради. Пленарні засідання сесії облради не відбуваються через відсутність кворуму. Частина депутатів. члени „Соціальної справедливості” та „Ділової Львівщини” не приймають участь у засіданнях. Вимагаючи звільнення з посади голови Львівської облради Михайла Сендака. Останнього підтримує фракція „Наша Україна”.