“Раніше прийняту постанову ЦВК було оскаржено в судовому порядку, рішенням суду першої інстанції у задоволенні позову відмовлено. Відповідно, підтримана правова позиція, яку зайняла ЦВК при розгляді цього питання”, – розповів Охендовський журналістам у четвер.
За його словами, позов розглядав Окружний адміністративний суд Києва.
Він також повідомив, що у четвер у ЦВК почали надходити документи для реєстрації ініціативної групи, яка була створена на зборах громадян щодо всеукраїнського референдуму про вступ України до МС, яке відбулося 29 вересня.
“Зараз триває процес передачі, прийом документів здійснюють працівники управління документального забезпечення секретаріату ЦВК. Коли цей процес завершиться, ЦВК зробить відповідне повідомлення”, – сказав Охендовський.
При цьому він нагадав, що з моменту завершення прийому документів, у ЦВК буде п’ять днів для розгляду цих документів і прийняття рішення щодо реєстрації або нереєстрації ініціативної групи.
Як повідомлялося, КПУ 16 серпня подала у ЦВК повідомлення про намір провести збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо вступу (приєднання) України до МС.
Європейська партія України 29 серпня звернулася в Окружний адміністративний суд Києва з вимогою заборонити КПУ організовувати всеукраїнський референдум. В якості забезпечення позову суд заборонив КПУ організовувати і проводити збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо вступу України в МС до розгляду справи по суті.
8 вересня на стадіоні “Спартак” в Києві відбулися збори громадян, організовані КПУ і громадським рухом “Український вибір”, в якому взяли участь 2 508 осіб. Збори затвердили склад ініціативної групи для збору підписів на підтримку всеукраїнського референдуму у кількості 9 тисяч 892 осіб, а також формулювання питання, що пропонується винести на референдум: “Чи підтримуєте ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації?”.
29 вересня з ініціативи Комуністичної партії України та громадського руху “Український вибір” відбулися повторні збори громадян в Києві. Учасники зборів затвердили склад ініціативної групи з всеукраїнського референдуму про вступ України у Митний союз.
Джерело: DT.UA