Як інформує прес-служба прокуратури Львівської області, ПП «Західноукраїнський туристичний центр» звернувся до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лісан» про стягнення понад 2,5 млн. грн.

Третього вересня 2013 року Господарський суд Львівської області своєю ухвалою затвердив мирову угоду між вказаними підприємствами та припинив провадження по справі.

Зокрема, на погашення заборгованості зазначене ТзОВ передало, а приватне підприємство прийняло у власність, нежитлові приміщення, розташовані в будівлі по вул. Дорошенка, 39, що у Львові. Загальною площа останніх становить майже 726 кв. м.

Згадана нерухомість, як зазначено судом, є власністю ТзОВ «Лісан» на підставі рішення Пустомитівського районного суду від 22 листопада 2009 року.

Водночас, прокуратура, під час проведеної перевірки законності даного судового рішення з’ясувала, що такого судового рішення Пустомитівського суду взагалі не існує. Окрім цього, право власності на вказане майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зареєстровано, інвентаризаційна справа на вказаний будинок в архіві ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» теж не рахується.

Також встановлено, що згадане приміщення фактично є складовою частини будівлі на вул. Словацького, 1 (приміщення Головної пошти). Зареєстровано на праві загальнодержавної власності за Верховною Радою України (на праві оперативного управління Львівського поштамту).

З огляду на це, прокуратура Львівської області вищезгадане рішення господарського суду оскаржила.

Як наслідок, постановою Львівського апеляційного господарського суду від 27 березня 2014 ухвалу про затвердження мирової угоди скасовано, а в задоволенні позову сторонам відмовлено.

Відтак, завдяки втручанню прокуратури права Верховної Ради України, як власника майна, та ЛД УДППЗ «Укрпошта» поновлено.