Як повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України, відтепер до державної власності повернуто долі у видобутку газу на Сахалінському родовищі, які попередня влада продала фірмі «Голден Деррік» і прибуток від видобутку на цьому родовищі буде йти державі.

За словами Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, НАК «Надра України» мало три судові справи з повернення державних активів на цьому родовищі. Два суди було виграно у грудні 2014 року, і третій (останній) – зараз.

«Наразі йде кропітка робота для наших юридичних служб – відстояти інтереси держави у судах та повернути в державну власність активи, виведені попередньою владою, анулювати ліцензії та спецдозволи, що їх було видано всупереч закону та інтересам держави. Попереду у нас ще не один суд, в тому числі і по компанії «Голден Деррік», – зазначив Ігор Шевченко.

У 2000 та 2003 роках НАК «Надра України» уклала низку договорів про спільну діяльність на Сахалінському родовищі, нагадує Міністерство.

У 2012-2013 роках колишнє керівництво НАК «Надра України» продало фірмі «Голден Деррік» свої долі відразу по трьох договорах. При цьому по жодному з договорів компанія повністю не розрахувалась, що дало підстави розірвати їх та повернути активи державі. Відповідні рішення судів було ухвалено 10 та 17 грудня 2014 року і 14 січня 2015 року.