Про це "Вголосу" повідомила прес-служба Генпрокуратури з посиланням на повідомили у Головному управлінні представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень.

Як відзначають в ГПУ, вирішуючи спір, суд виходив з положень Конституції України, згідно з якими прокуратура України становить єдину систему (ст. 121), а організація і порядок діяльності її органів визначаються законом (ст. 123). Ці конституційні положення не допускають будь-яких винятків щодо врегулювання правовими актами Верховної Ради АР Крим організації і порядку діяльності органів прокуратури, призначення на посаду та звільнення з посади прокурора АР Крим.

За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість доводів позову щодо виключного повноваження Генерального прокурора України призначати прокурора АР Крим за погодженням з Верховною Радою Криму.

Оскаржуване рішення Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим порушує правові основи діяльності прокуратури, принципи єдності та централізації її системи, прийняте поза межами правового поля, з перевищенням повноважень, визначених законодавством України.

Як повідомляв "Вголосу", Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка видав наказ про призначення Наталії Поклонської в.о. прокурора Республіки Крим.