Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з рішенням, Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтур та Олег Янішевський перебуватимуть у слідчому ізоляторі до 30 квітня включно.

Сторона захисту клопотала про те, щоб суд пом'якшив запобіжний захід для обвинувачених. Втім суд у своєму рішенні зазначив, що ризики перебування підсудних на волі не зникли, тому змінити їхній запобіжний захід на такий, що не пов’язаний з триманням під вартою, не є можливим.

Святошинський суд розглядає справу проти п’яти екс-беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Колишні бійці спецпідрозділу «Беркут», яких звинувачують у вбивствах на Майдані, не визнають власної вини за жодним із пунктів.

Усього, за даними ГПУ, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. З них 20 перебувають у розшуку.

У лютому минулого року суд об’єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янишевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Зінченка і Аброськіна, яких обвинувачували в убивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту назвали Небесною сотнею. За даними МВС, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

«Вголос»