Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня ухвалив рішення щодо стягнення з ексвласника банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго 1,539 млрд гривень на користь Нацбанку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

В НБУ зазначають, що суд відмовив Жеваго у зустрічному позові про визнання недійсним договору поруки, який було укладено з Нацбанком.

Повідомляється, що у 2015 році Жеваго, який на той момент був власником банку “Фінанси та Кредит”, уклав з НБУ договір поруки про погашення кредитів рефінансування за рядом кредитних договорів, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед НБУ.

У прес-службі заявляють, що оскільки Жеваго продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, у грудні 2015 року НБУ звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

У Нацбанку зазначають, що судовий процес тягнувся майже 3,5 роки, оскільки опонент використовував усі можливості для затягування процесу.

Після того, як рішення суду набере законної сили, Нацбанк вживатиме всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку.

Відомо, що загальний обсяг заборгованості банку “Фінанси та Кредит” перед НБУ за усіма кредитами рефінансування становить 6,75 млрд гривень.

Нагадаємо, що екснардепу Жеваго заочно вручили підозру.