Про це на своїй сторінці у «Facebook» повідомив екс-нардеп від ВО «Свобода» Юрій Сиротюк

Засідання суду мало відбуватися у закритому режимі, але його відмінили через те, що на суд не з’явились двоє нових обвинувачених.

«13 вересня у нелюстрованому Подільському райсуді мало розпочатися закрите судилище над захисниками Конституції. Чому закритому? Нас намагаються судити в тісненькому приміщенні, куди вільно можуть вміститися лиш обвинувачені та адвокати. Більше місць не має. Щоб ні преса, ні українці не могли потрапити на це судилище. Сьогодні суд не розпочався, бо не з'явилися обвинувачені Плохой і Райф. Про першого ми дізналися лише на суді. Другий теж вів себе як мінімум дивно. Ймовірно, вони активно «працювали» зі слідством. Так би мовити обвинувачені збоку обвинувачення», - написав Юрій Сиротюк.

Сиротюк також вважає, що судовий процес навмисне затягують:

«Синхронна неявка сьогодні свідчить про те, що влада була неготова до такої активної суспільної реакції під судом.Тому братимуть виснаженням. Тягнутимуть. Переноситимуть. Щоб якомога більше відтягувати свій кінець. Адже я переконаний, що судилище над захисниками Конституції перетвориться у суд над режимом».

Про те, що суд над учасниками 31 серпня навмисне затягується заявив і адвокат одного з підсудних  Олег Бондарчук:

«Судилище над захисниками Конституції відбувається в нелюдських умовах. Ми, адвокати, не маємо робочого місця, аби нормально працювати. Я вимушений був сидіти навприсядки, аби тримати папери, бо немає робочого столу. На вимогу Юрія Сиротюка та Ігоря Швайки надати більше приміщення й нормальні умови для судового процесу суддя відповів, що може забезпечити тільки це, бо воно найбільше в Подільському суді. Я так розумію, що весь судовий процес ми будемо проходити в цій маленькій кімнаті, з такими умовами».

Політики зазначають, що у подіях 31 серпня міністр МВС Арсен Аваков не проводячи слідства одразу у всьому звинуватив саме активістів ВО «Свобода», що є фактично політичною розправою з невигідною політсилою.

«Суд у справі 31серпня - це початок політичного судилища, розправи над ВО «Свобода». Влада усвідомлює, що зрадила українців, ідеали Майдану, тому їй потрібно знищити політсилу, яка реально може вивести людей на вулицю проти свавілля і бездіяльности», - заявив на своїй сторінці у «Facebook» Олег Тягнибок.

Нагадаємо, внаслідок  підриву гранати невідомими, 31 серпня 2015 року під стінами Верховної Ради загинули четверо військових Нацгвардії. Тоді у Верховній раді прийняли законопроект про децентралізацію, який передбачав надання особливого статусу окремим регіонам на окупованому Донбасі.