Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

13 вересня 2016 року Подільський районний суд м. Києва мав провести підготовче засідання у справі захисників Конституції.

Навіть за неповної присутності фігурантів справи, їхніх захисників та абсолютної відсутності потерпілих і свідків в залі не змогли облаштувати принаймні нормальних умов для робити адвокатів.

Проте, суддя відмовився змінювати приміщення для розгляду справи, аргументувавши це відсутністю більших залів.

Олег Бондарчук, керівник Юридичної служби Всеукраїнського об'єднання «Свобода», який є одним із адвокатів захисників Конституції, зазначає, що розгляд справи може затягнутися на роки.

«Судилище над захисниками Конституції відбувається в нелюдських умовах. Ми, адвокати, не маємо робочого місця, аби нормально працювати. Я вимушений був сидіти навприсядки, аби тримати папери, бо немає робочого столу. На вимогу Юрія Сиротюка та Ігоря Швайки надати більше приміщення й нормальні умови для судового процесу суддя відповів, що може забезпечити тільки це, бо воно найбільше в Подільському суді. Я так розумію, що весь судовий процес ми будемо проходити в цій маленькій кімнаті, з такими умовами», – повідомляє він.

Водночас, Юрій Сиротюк, захисник Конституції, заступник Голови ВО «Свобода», керівник націоналістичної фракції в Київраді заявив, що на суд прийшов із твердим наміром звинувачувати, а не бути звинуваченим.

«Ми прийшли на цей суд звинувачувати й ми будемо це робити. Ми будемо йти до кінця - і хай не нас лякають. Вони хочуть тримати нас на короткому повідку, аби ми сиділи тихенько вдома. Але ми мусимо закінчити, що почали разом із побратимами, які лежать у землі. Шевченко писав: "Чи буде суд? Чи буде кара?". Я переконаний: буде суд і буде кара, і будуть відповідати всі ці собаки, які на крові прийшли до влади і які зрадили українців», – розповів він.

На думку Сиротюка такі судові процеси не просто показують суть режиму - це виконання замовлення Путіна, який добре розуміє, хто зупинив його в 2013-14 роках.

«Це українська нація дала Путіну по морді на Майдані, а потім добавила на Донбасі. І він розуміє, що поки не пересадять волонтерів, революціонерів, добровольців - доти йому зась сунутися на Україну. Тому українські суди й СІЗО переповнені тими, хто мав бути на фронті, й тими, хто би мав вести країну далі. Але влада свідомо підриває ключовий ресурс нашої держави - українську націю», – зазначає він.