Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час зустрічі з президентом Петром Порошенком, повідомляє Адміністрація Президента України.

Зазначається, що вчора президент разом з представником України у Міжнародному Суді ООН Оленою Зеркаль, очільником МЗС Павлом Клімкіним, міністром юстиції Павлом Петренком, головою СБУ  Василем Грицаком та генпрокурором обговорювали позов проти Росії до Міжнародного суду ООН та подальші дії у цій справі. 

Саме тоді Луценко зауважив, що в рамках цього позову було зібрано понад 800 томів матеріалів, з них 300 томів під грифом «таємно» і «цілком таємно».

Під час підготовки матеріалів до суду було опитано 1400 потерпілих, 2000 свідків, проведено 1800 судових експертиз і здобуто 100 000 одиниць речових доказів, у тому числі зразки зброї та військової техніки виробництва Російської Федерації, захоплені українською армією під час боїв.

Луценко також додав, що ГПУ підготувала обвинувальні акти, які вже надані ватажкам бойовиків і спрямовані до суду. Зараз слідчі готують сотні подань у межах заочного засудження ватажків терористів та зрадників українського народу.

 

«Вголос»