Суддя Едмонд Чанг ухвалив, що пошуковик Google порушує недоторканність приватного життя мільйонів користувачів мережі шляхом збору і зберігання їх біометричних даних, повідомляє агентство Bloomberg.

Рішення базується на унікальному законі штату Іллінойс, який передбачає штрафи в розмірі від $ 1000 до $ 5000 кожного разу, коли зображення людини використовується без її дозволу. І суддя тепер зобов'язав Google здійснювати подібні виплати у разі показу обличчя людини без її дозволу.

Представник Google намагався довести в суді, що цифрові знімки не підпадають під дію закону про біометричні дані, оскільки вони отримані з фотографій, а не з огляду і вимірювання особи людини. За його словами, щоб отримати дані про геометрію особи, фотографії недостатньо, а Google не збирає ніяких додаткових даних і тому не порушує Конституцію США.

Суддя відхилив заперечення. Він також відхилив аргументи представників корпорації, які стверджували, що закон штату суперечить Конституції США, а Google не може визначити, де саме була зроблена фотографія: в Іллінойсі або в будь-якому іншому штаті. Представники позивачів у відповідь заявили, що відповідно до закону співробітники інтернет-компанії повинні припинити використання програмного забезпечення для сканування геометрії особи із завантажуваних в Google фотознімків.

З подібним позовом зараз зіткнувся Facebook, його розгляд проходить в суді Сан-Франциско, Каліфорнія.

«Вголос»