Про це «Коментарям» повідомив позивач - Клим Братковський.

30 вересня 2011 президент підписав Указ «Про присудження Державних премій України в галузі освіти 2011 року». Згідно з указом, професору кафедри «Інформаційні системи та мережі» Національного університету «Львівська політехніка», доктору медичних наук Андрію Слюсарчуку і молодшому науковому співробітнику Національного університету «Львівська політехніка» Олександру Червоному присуджена держпремія в галузі освіти 2011 року в номінації «наукові досягнення в галузі освіти» за цикл робіт« Комплекс освітніх інформаційних технологій подання, запам'ятовування та обробки надвеликих об'єктів інформації в процесі навчання ».

У січні 2012 року громадянин Клим Братковський подав позов до Вищого адміністративного суду про визнання указу недійсним, в частині нагородження Андрія Слюсарчука та Олександра Червоного премією в галузі освіти.

Братковський вважає, що нагороджені особи не мають жодних значущих наукових досягнень у галузі освіти і, відповідно, присудження їм держпремії незаконно.

20 березня 2012 Вищий адміністративний суд виніс рішення, яким відмовив у позові, пояснивши, що позивач не довів порушення своїх прав указом. Суд порахував непереконливим аргументом платника податків, що 150 тис. грн бюджетних грошей можуть потрапити в руки «негідним».

Слюсарчука затримали в Києві 14 листопада. 17 листопада Шевченківський райсуд Львова за поданням слідчого визначив для Слюсарчука запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на час проведення слідства. Проти «Доктора Пі» порушено дві кримінальні справи: за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) і ст. 358 (підробка документів).

Андрія Слюсарчука обвинувачують у шахрайстві і у тому, що у нього підробний диплом лікаря. Його заарештували в листопаді 2011 року. Львівська газета «Експрес» провела розслідування, стверджуючи, що псевдолікар довів до смерті кількох осіб. Проте у міліції говорять, що заяв від жертв Слюсарчука не надходило.

Джерело: Комерсант