Корабельний районний суд міста Миколаєва 22 липня виправдав заступника начальника сектору превенції Корабельного відділу поліції ГУ Нацполіції в Миколаївській області Євгена Ліснічука за звинуваченням у вимаганні хабара, а його підлеглого старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Корабельного відділу поліції ГУ Нацполіції в Миколаївській області Віталія Тимофеєва за цей злочин покарав штрафом у 17 тис грн.

Про це пише «Преступности.НЕТ», передають Наші гроші.

Правоохоронці затримали на хабарі Ліснічука та Тимофеєва у травні 2017 р. Тоді у прокуратурі повідомили, що капітан Тимофеєв брав хабар для майора Ліснічука. Йшлося про 1,5 тис грн, які Ліснічук отримав від підприємниці, яка торгувала горілчаними виробами. Ця сума була щомісячної «платою» за непритягнення до відповідальності.

Ще під час обрання запобіжного перетину Тимофеєв визнав свою провину. А майор Ліснічук тоді запевняв, що не вимагав гроші і припускав, що дільничний Тимофеєв прикривався його ім’ям.

В ході судового розгляду встановлено, що одну з підприємниць поліцейські притягли до адміністративної відповідальності за продаж алкоголю та тютюнових виробів без ліцензії. Пізніше вона звернулася до дільничного Корабельного відділу з пропозицією платити від 1 до 1,5 тис грн на місяць, щоб в подальшому такої проблеми у неї більше не виникало.

Обвинувачений Тимофеєв визнав свою провину. Він розповів, що взяв у підприємниці один раз 1,5 тис грн, а потім від її знайомої ще один транш (теж 1,5 тис грн), і був затриманий. Він пояснив, що гроші брав для робочих цілей – на бензин і канцелярське приладдя. Також він заперечував, що передавав гроші своєму безпосередньому начальнику.

Ліснічук у суді свою вину не визнав. Він говорив, що до нього приходила хабародавець і говорила, що «співпрацює» з дільничним, але незважаючи на це на неї склали адмінпротокол. Після цього він викликав підлеглого і провів з ним бесіду щодо цього інциденту, але не повідомив про це в інспекцію по особовому складу. За його словами, хабародавець ще кілька разів пропонувала йому також «дружити», але останній раз він після такої пропозиції вигнав жінку зі свого кабінету. Потім його затримали співробітники управління внутрішньої безпеки.

Хабародавець в свою чергу в суді в якості свідка заявляла, що Ліснічук знав про дії підлеглого дільничного, але зазначила, що особисто йому грошей не давала. При цьому вона стверджувала, що коли власниця магазину потрапила в лікарню, то саме Ліснічук говорив їй, що «вони будуть співпрацювати».

У результаті суддя Олексій Непша визнав Ліснічука невинним за обвинуваченням і виправдав його за недоведеністю вчинення ним кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

А обвинуваченого Тимофеєва суд визнав винним і призначив йому 17 тис грн. штрафу. Також суд позбавив його права займати посади в органах державної влади на строк один рік.