Сьогодні місцевий суд Галицького району м.Львова визнав рішення Львівського міськвиконкому за номером 367 від 16 квітня 2004 року "Про порядок організації та проведення зборів, мітингів, пікетувань, вуличних походів і демонстрацій", як таке, що суперечить статтям 39 та 92 Конституції України.
Про це повідомив "Контекст медіа" перший секретар ЛОК КПУ Олександр Калинюк.
Як пояснив Олександр Калинюк, мова йде про те, що права і обов'язки громадян щодо проведення масових та інших заходів встановлюються і регламентуються законом.
Органи самоврядування не мають права видавати додаткові розпорядження та регламентувати це питання.
Сьогодні суд Галицького району м.Львова розглянув скаргу народного депутата України Голуба на положення Львівського міського виконкому про проведення мітингів, походів, пікетувань, зборів у Львові за номером 367 від 16 квітня 2004 року і визнав, що це положення в пункті 7, 9, 14, 16 суперечить Конституції України і скасував ці пункти, оскільки пункт 1 і 17 Львівський міськвиконком за протестом прокурора сам скасував.
16 квітня 2004 року Львівський міськвиконком прийняв рішення "Про порядок організації і проведення у місті Львові зборів, мітингів, пікетувань, вуличних походів і демонстрацій". Запропоноване положення передбачає, що громадяни та організації повинні повідомляти про свої наміри місцеві органи влади за два робочих дні.
Положенням заборонено проводити масові заходи на проїжджій частині дороги (окрім походів та демонстрацій); на газонах, квітниках; навпроти центрального (ближче 7 м), аварійного входу, входу до підсобних приміщень, гаражів та на під'їзних дорогах адміністративних будинків; у випадку недотримання санітарних норм.