Про це сам Пилип Іллєнко сповістив у Facebook.

«Щойно Печерський суд Києва розглянув по суті справу за протоколами про нібито корупційні правопорушення, складені НАЗК щодо мене. Справу закрито у зв'язку із відсутністю складу правопорушення! Тепер чекаю на вибачення з боку представників НАЗК! Сподіваюсь, що вибачатися вони будуть так само публічно, як паплюжили мою репутацію», – зазначив Іллєнко.

 

«Щойно виграли чергову справу у НАЗК. Печерський суд закрив справу проти Пилипа Іллєнка за відсутністю складу правопорушення у його діях за статтею 172-7 КУпАП (конфлікт інтересів). Річна кампанія дискредитація Пилипа Іллєнка збоку каналу 1+1 закінчилась нічим», - прокоментував адвокат Іллєнка Олег Бондарчук.

 

Як уже повідомлялося, ця справа стосувалася виплати премій двоюрідній сестрі Пилипа Іллєнка Марії Іллєнко, яка є керівницею одного з відділів Держкіно.

«Детектор медіа» розповідає, що за клопотанням прокурора справи по двох протоколах НАЗК було об'єднано в одну.

У першому протоколі, складеному НАЗК, йшлося по те, що голова Держкіно не повідомив НАЗК про нібито конфлікт інтересів, оскільки у відмостві, яке він очолив у 2014 році, працювала його двоюрідна сестра. У другому протоколі НАЗК стверджує, що Іллєнко вчинив адміністративне порушення, видаючи премії двоюрідній сестрі Марії Іллєнко.   

Позиція Пилипа Іллєнка полягала в тому, що, за законодавством України, двоюрідні сестри та брати не є сім'єю або близькими особами, що свідчить про відсутність конфлікту інтересів. Крім того, Марія Іллєнко працювала в Держкіно задовго до того, як його очолив Пилип Іллєнко. Він як голова Держкіно не визначав розміри її премій, а лише підписував накази. 

Прокурор, зі свого боку, запропонував закрити справу через закінчення терміну, адже згідно з ч.3 ст.38 КУ адмінстягнення за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців із дня його виявлення. 

Суд постановив, що в діях Пилипа Іллєнка не було конфлікту інтересів при виплаті премій Марії Іллєнко. Справу закрито. 

Як уже повідомлялося, 25 січня голову Пилипа Іллєнка запросили до НАЗК для надання пояснень. Нацагентство встановило, що перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», «голова Держагентства України з питань кіно у період 2016 – 2017 років вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів».

Як стверджує НАЗК, конфлікт виник під час прийняття рішень розпорядчого характеру щодо застосування заохочувальних виплат для працівників Держкіно, які у тому числі безпосередньо стосувались особи, з якою Пилип Іллєнко перебуває у сімейних відносинах.

За інформацією НАЗК, начальниця відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно є двоюрідною сестрою Іллєнка.

Пилип Іллєнко у зв’язку із запрошенням до НАЗК для надання пояснень щодо премії його двоюрідній сестрі Марії Іллєнко заявив, що законодавство України не визначає двоюрідних братів і сестер близькими особами, тому конфлікту інтересів у даному випадку не було.

25 січня Пилип Іллєнко повідомив, що НАЗК запустило процедуру його звільнення з посади. Того ж дня НАЗК повідомило, що передає протоколи щодо голови Держкіно до суду.

Кінематографісти зверталися з відкритим листом до голови НАЗК Наталії Корчак з проханням про публічну зустріч для обговорення ситуації щодо голови Державного агентства України з питань кіно (Держкіно) Пилипа Іллєнка і влаштували пікет біля будівлі НАЗК. НАЗК, у свою чергу, назвало пікети на підтримку Іллєнка спробою тиску. 

23 березня 2018 року Печерський районний суд міста Києва відклав розгляд справ Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) проти голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка через відсутність на засіданні прокурора, призначивши наступне слухання на 25 травня.  

 

«Вголос»