Як повідомляє прес-служба ІПЦ «Наше Право», суд задовольнив майже усі позовні вимоги центру „Наше право” і визнав протиправною бездіяльність Львівської ОДА щодо перешкоджання у проведенні громадської експертизи.

Судом визнано також протиправною бездіяльність Львівської ОДА стосовно невидання, в строк передбачений законодавством, розпорядження про проведення громадської експертизи, ненадання відповідей щодо можливості задоволення запитів центру, визнання неправомірними відповідей ЛОДА з вимогою подання не передбачених законодавством документів, нерозміщення інформації про заходи, здійснені ЛОДА, з метою сприяння проведенню громадської експертизи тощо.

Як зазначається у релізі, ще у вересні 2009 р. Центр „Наше право” звертався до Львівської ОДА із відповідними запитами про проведення громадської експертизи. Облдержадміністрація неправомірно і незаконно відмовляла у її проведенні та усіляко затягувала надання передбаченої законодавством інформації.

Безпосереднім предметом даної експертизи було здійснення оцінки діяльності Львівської ОДА стосовно дотримання і виконання положень порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, а також функціонування дорадчих органів.

Як зазначається у повідомленні, громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади є складовою механізму демократичного управління державою, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв'язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі.