Сьогодні Рівненський міський суд виніс рішення у справі колишнього редактора рівненського міського тижневика “7 днів” Василя Геруса. Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) та ч. 1 ст. 364 (зловживання службовим становищем) ККУ.

Суд засудив Василя Геруса до трьох років позбавлення волі. Врахувавши усі обставини справи, суд звільнив Василя Геруса від відбування покарання, але встановив йому випробувальний термін – 1 рік. Суд зобов’язав підсудного публічно через ЗМІ вибачитися перед громадянином Ющенком за завдану йому шкоду.

Василь Герус повідомив, що вважає вирок суду несправедливим та планує подавати апеляцію.

Кримінальна справа проти колишнього редактора тижневика міської ради “7 днів” Василя Геруса була порушена 13 грудня 2004 року за ст. 161 ч.1 — порушення рівноправності громадян в залежності від раси, національної приналежності та ставлення до релігії — за фактом публікації в газеті “7 днів” агітаційних матеріалів під назвою “Політичні цілі Ющенка”, які, на думку прокуратури, розпалювали національну ворожнечу й ненависть, принижували національну честь та гідність громадян України. У ході розслідування справа була перекваліфікована на інші статті Кримінального кодексу.