10 лютого Печерський суд Києва визнав протиправними дії міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, який вде передвиборчу агітацію у формі обговорення політичних і особистих якостей кандидатів в депутати від Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». Рішенням суду Луценко заборонено здійснювати подібні дії надалі. Про це повідомили в прес-службі Блоку Вітренко.

«Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція» виграв судовий позов до міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка у відкритому судовому засіданні Печерського суду 10 лютого 2006 року, - відзначають в прес-службі. - Суд задовольнив позов «Народної опозиції» в повному обсязі».

Як відзначають в прес-службі, суд визнав відсутність компетенції і повноважень міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка обговорювати з громадськістю і політичними партіями будь-які якості кандидатів від блоку «Народна опозиція», а також називати себе експертом з цих питань.

Крім того, Печерський суд постановив визнати протиправною бездіяльність міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка з припинення проведення передвиборчої агітації у формі обговорення будь-яких якостей кандидатів від блоку Наталії Вітренко після прийняття постанови ЦВК від 5.01.2006.

«Таким чином, на рівні присуду визнано, що протягом декількох місяців Юрій Луценко займався політичним кілерством відносно Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція», не маючи на це ніякого права, виходячи за межі своїх повноважень і порушуючи передвиборче законодавство, - відзначають в прес-службі Блоку. - Проводити подібні дії в майбутньому Юрію Луценкові заборонено».

Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція» вимагає від Президента України Віктора Ющенка негайної відставки Юрія Луценка з поста міністра внутрішніх справ України. «Якщо цього не буде зроблено, то всі слова і декларації президента Ющенка про чесні вибори є брехнею – сьогодні в Україні вперше визнано той факт, що державний чиновник, який обімає високу посаду, використовував своє службове становище для дискредитації політичних опонентів», - говориться в заяві прес-служби.

«Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція» вважає рішення Печерського суду від 10 лютого 2006 року торжеством справедливості і передає його в ОБСЄ і всі структури, що спостерігають за парламентськими виборами в Україні, як прямий доказ наявності адмінресурсу в цій виборчій кампанії», - відзначають в блоці.

ForUm