Окружний адміністративний суд Києва виніс ухвалу щодо забезпечення позову Київського Патріархату до Мінкульту. У позові йдеться про нібито незаконну ліквідацію КП.

Про це повідомляє пресслужба ліквідованого Київського патріархату.

В ухвалі серед іншого зазначено таке:

  1. суд засвідчив протиправність наказу Мінкульту, який скасував чинність статутів УПЦ КП та Київської Патріархії;
  2. подання ліквідкомісією Київської Патріархії УПЦ КП, яку створила ПЦУ, заяви про відмову від позову та про припинення представництва інтересів Київської Патріархії адвокатом, уповноваженим Патріархом Філаретом, суд вважає перешкоджанням доступу до правосуддя;
  3. суд заборонив Мін’юсту, Мінкульту, їх структурним підрозділам, органам державної влади і місцевого самоврядування, нотаріусам проводити будь-які реєстраційні дії, що стосуються Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та її майна;
  4. суд заборонив ліквідкомісії Київської патріархії УПЦ КП, яку створила ПЦУ будь-які дії щодо управління Київською Патріархією та розпорядженням її майном.

Як писав “Вголос”, релігійна громада Свято-Успенського храму села Морозівка Бориспільської єпархії Української Православної Церкви, яка раніше перейшла в нову Православну Церкву України, повернулася в “канонічну УПЦ”.