За клопотанням прокурора Печерський районний суд м. Києва 25 травня 2020 року обрав колишньому Міністру оборони України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 по 20 лютого 2014 року у центральній частині міста Києва.

Про це йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.

Зокрема розслідуються обставини організації колишнім Президентом України перевищення влади та службових повноважень правоохоронцями, перевищення влади рядом колишніх високопосадовців з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центральній частині м. Києва та терористичного акту.

Це рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно колишнього Міністра оборони України процедуру екстрадиції.

Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Як відомо, Печерський районний суд Києва заочно заарештував експрезидента України Віктора Януковича у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року.