Сьогодні, Личаківський суд на підставі скарги ГО "Рабів до Раю не пускають" зобов’язав внести відомості ТУ ДБР, щодо глави Нацполіції Львівської області, ексберкутівця Василя Віконського за ст. 365 ККУ - перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Про це повідомив громадський активіст Іван Спринський на своїй сторінці у Facebook.

"Щодо чого саме нагадаю, 15 листопада 2019 року, на полігоні під час спільних навчань спецпризначенців Головного управління Національної поліції у Львівській області та Національної гвардії України, Віконський залучив і надав можливість занять у вогневих дисциплінах з табельної зброї - цивільним, а саме - журналістам, як йшлось на сторінці пресцентру ГУНП, Віконського та публікацій у ЗМІ", - написав Спринський.

Як відомо, жодні інструкції чи накази МВС не передбачають передачі вогнепальної зброї та набоїв цивільним, а тим більше залучення оперативних підрозділів до подібних заходів.

Отож, ТУ ДБР розташоване у м. Львів та Віконський, якого вони ймовірно покривають, сьогодні знову були змушені судом дотримуватись норм КПК.

Нагадаємо, напередодні Личаківський районний суд Львова зобов’язав Львівське територіальне управління ДБР невідкладно розпочати досудове розслідування по факту вчинення кримінального правопорушення керівником слідчого управління ГУ Нацполіції Львівщини Наталією Харченко. Посадовця підозрюють у перевищенні влади або службових обов’язків, що спричинило істотну шкоду державним інтересам. Відповідна заява надійшла до ДБР на початку грудня. З цього приводу прокурор Львівської області Ірина Діденко й ініціювала позапланову перевірку обласної поліції. А згодом прозвітувала про виявлення 110 фактів порушень.

Як відомо, заступником голови ГУНП Львівщини Наталія Харченко стала у жовтні 2019 року – після того, як головою ГУНП став колишній беркутівець Василь Віконський. До цього Харченко обіймала аналогічну посаду у Хмельницькому управлінні, яке до призначення у Львівську область очолював також Віконський.

Досі повідомлялося, що Василя Віконського та Наталію Харченко підозрюють у «кришуванні» криміналу в області. Йдеться про сприяння діяльності відомих кримінальних авторитетів, квартирні крадіжки, дрібне шахрайство та тиск на місцевих підприємців.

Розслідувати злочини Віконського та Харченко закликав також доктор юридичних та історичних наук, професор КНУ ім.Т.Шевченка, генерал-полковник у відставці Іван Білас.