Солом’янський районний суд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро почати розслідування за фактом отримання неправомірної вигоди генеральним прокурором України Юрієм Луценком у змові зі своїм першим заступником Дмитром Сторожуком.

Про це йдеться в опублікованому 10 січня 2019 року рішенні Солом’янського районного суду Києва.

Як повідомляється у рішенні, 17 жовтня 2018 року на особистому прийомі у голови СБУ Василя Грицака Луценка та Сторожука подали заяву про вчинення кримінального корупційного злочину.

Заявник стверджує, що Луценко та Сторожук вчинили правопорушення за ст. 27 (види співучасників), 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 396 (приховування злочину), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 368 (одержання хабара), ст. 382 (невиконання судового рішення) КК України.

СБУ 30 жовтня 2018 року надіслала звернення до НАБУ "у зв'язку з віднесенням розслідування злочинів до їхньої компетенції".

У НАБУ зазначили, що не знайшли ознак складу кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності детективів бюро, в діях Луценка та Сторожука, тому не будуть вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Після цього заявник звернувся до суду з вимогою внести відомості до ЄРДР.

"Суд ухвалив зобов'язати службову особу НАБУ, не пізніше 24 годин після отримання копії ухвали, внести до ЄРДР відомості про кримінальні правопорушення… розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявникам витяг", — повідомляється в рішенні суду.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Як писав "Вголос", Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура отримали доступ до банківських та інших фінансових документів у справі про можливе незаконне збагачення генпрокурора Юрія Луценка.