Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

4 жовтня 2016 року Шевченківський районний суд Києва задовольнив скаргу члена ВО «Свобода», президента благодійної організації «Посилення національної безпеки та розвитку місцевого самоврядування» Костянтина Красовського.

Суддя зобов’язав керівника Головного слідчого управління СБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, вчинене 148 народними депутатами, які в червні 2013 року звернулися до польського Сейму з проханням про визнання Волинської трагедії геноцидом польського населення.

«Служба безпеки України зобов’язана була почати розслідування за фактом вчинення кримінально-карних діянь народними депутатами України VII скликання, що полягають у вчиненні ними підривної діяльності проти України», –зазначив свободівець у судовій скарзі.

Націоналіст також наголосив: враховуючи агресію РФ щодо України та анексію Криму (і порушення Гельсінських угод, які гарантували непорушність кордонів України), дії цих депутатів можуть спонукати польську владу до повернення меж кордонів, що існували до 1939 року.

Костянтин Красовський подав скаргу до суду на бездіяльність СБУ, оскільки замість відкриття провадження отримав відписку про те, що у зверненні «відсутні відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, а тому відсутні підстави для внесення відповідних відомостей до ЄРДР».

Відтак СБУ повинна розпочати досудове розслідування. Ухвала Шевченкіського суду оскарженню не підлягає.