Оголошений Урядом конкурс на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби зупинено за позовом народного депутата Андрія Антонищака.

Відповідне рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва у середу, 17 квітня.

Також діє заборона Комісії з питань вищого корпусу державної служби вчиняти дії з проведення відповідного конкурсу на підставі зазначеного урядового розпорядження.

“Суд ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову виходив з того, що невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів заявника, на захист яких подається адміністративний позов, стане неможливим, або для їхнього відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Окрім цього, суд враховав те, що заявник посилався на норми закону, які на його думку, порушені при ухваленні та виконанні розпорядження Уряду “Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби”, – йдеться у заяві.

На судове рішення відреагували у Кабміні. Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі і один із претендентів на посаду голови митниці Максим Нефьодов повідомив, що Кабмін буде оскаржувати це рішення.

“Звісно, уряд буде оскаржувати це рішення про заборону рухатись далі.
А по суті позову не знаю коли буде розгляд. З усної критики автора позову депутата Андрія Антонищака я зрозумів, що на його думку, до конкурсу допустили когось, хто не має необхідних 7 років керівного стажу. Дивлячись на шорт-ліст фіналістів важко повірити, що це може бути правдою…”, – написав Нефьодов.

Як писав “Вголос”, раніше Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію “ПриватБанку”.