«Судді бояться на сьогоднішній день розглядати справи проти влади», - заявив адвокат Олексій Рєзніков, виступаючи на засіданні «круглого столу» з питань реприватизації, організованому Комітетом ВР з питань правової політики.

Адвокат вважає, що зараз відбувається випробування нової влади, у тому числі і судової, процесами, пов'язаними з «поверненням, деприватизацією, реверсом власності». «Сьогодні заберуть «Криворіжсталь», заберуть «Укррудпром», інші об'єкти. Пройде рік, два, і не виключено, що знову буде зміна політичного режиму, і знову відпрацьований механізм дозволить просто зводити звичайні політичні рахунки. За рахунок формальних судових процесів будуть виконуватися певні замовлення», - підкреслив Рєзников.

На думку адвоката, на сьогоднішній день судді не є незалежними. «Судді перелякані, і їх продовжують залякувати. Вони так і не піднялися з колін», - зазначає він.

«Ми, адвокати, готові захищати сьогодні суддів, тому що їхня незалежність нам потрібна як повітря. На суди справляється тиск. Вони зараз є формальними виконавчими інститутами, які виконують волю певних осіб», - підкреслив Рєзніков.

Главред