Сьогодні, 17 травня, керівництво органів судочинства Львівської області на прес-конференції у Львові оприлюднило офіційну заяву з приводу "розгорнутої у ЗМІ образливої за формою та наклепницької за змістом кампанії з дискредитації судових органів Львівської області".
У заяві, зокрема, йдеться про те, що "довільно оперуючи поняттям люстрації і не утруднюючи себе пошуком правових підстав, окремі особи під приводом створення громадських структур з самовільним присвоєнням функцій контролю за судовою діяльністю вимагають заміни насамперед керівників суду".
У заяві було прокоментовано численні звернення міського голови Львова Любомира Буняка до вищих органів державної влади щодо діяльності органів судочинства області, які мер називав "чітко налагодженою системою організованого мафіозно-корумпованого клану". Такі дії мера названо "правовим невіглаством і неприхованим бажанням мати свій кишеньковий суд".
У заяві категорично відкинуто звинувачення на адресу судів і зазначено, що "судді Львівщини і надалі вбачають своє призначення і покликання не в роботі на догоду інтересам певних осіб, яке б відповідальне становище вони не займали, а у служінні Закону, державі, людям, чиї права та законні інтереси налаштовані захищати рішучіше й ефективніше".
Заяву підписали голова Апеляційного суду області В.Государський, голова Львівського апеляційного господарського суду Б.Мазовіта, голова Господарського суду Львівської області Г.Гулик, голова Військового апеляційного суду Західного регіону Б.Палій, голова Ради суддів Львівської області В.Нерознак, начальник Територіального управління державної судової адміністрації у Львівській області В.Тертичний, начальник Львівського обласного управління юстиції І.Попович.

ЗІК