Про це йдеться в зареєстрованому у Верховній Раді законопроекті № 11092. Авторами цього документу є народні депутати від БЮТ Олена Шустік та Юрій Прокопчук.

Згідно з документом, до закону «Про прокуратуру» будуть внесені зміни, згідно з якими слідчі і прокурори втрачають право на отримання пенсії за вислугою років «у разі набрання законної сили рішенням суду України або рішенням міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, яким встановлено факт здійснення прокурором або слідчим порушення прав чи свобод громадянина, закріплених Конституцією України, в період перебування на посаді, яка давала право на призначення такої пенсії».

У цьому випадку, згідно із законопроектом, пенсія нараховується згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Аналогічні зміни опозиційні депутати пропонують внести і в закони «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про судочинство і статус суддів», які стосуватимуться слідчих не з системи прокуратури та суддів.

Джерело: news.finance.ua